Ervini: Ermela? Limon i shtrydhur, bjondet pėr aventura, brunet pėr familje

Shko poshtė

Super Ervini: Ermela? Limon i shtrydhur, bjondet pėr aventura, brunet pėr familje

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 10, 2011 1:03 pmKa pasur kohėn e duhur tė reflektojė, dhe tė vendosė pėrfundimisht se me Ermelėn nuk do tė ketė mė njė ribashkim. Ervin Sinjari, ish-banor i “Big Brother 4” tregon arsyen e largimit nga e dashura prej disa muajsh, Ermela Mezuraj, pėr tė cilėn tregon se tashmė e ka humbur krejtėsisht interesin. Ai e pėrkufizon gjithė historinė me fjalėt: “Iku koha e tigrit si Ermela, tani ėshtė koha e panterės si Megi”:
Ervin tashmė keni pohuar tė dy ndarjen nga Ermela. Kush ėshtė ajo pėr ty nė kėto momente qė po flasim?
Ermela pėr mua ėshtė njė ex. Gjithēka mes nesh mbaroi qė kur ajo u kthye nga Kosova. Nė fillim rashė vėrtet nė dashuri me tė, por tani nuk mė intereson mė. Ajo ėshtė femėr e paqėndrueshme, qė gjatė kohės qė ishim bashkė mė acaronte e nervozonte. Ėshtė shumė out, sot ėshtė kėtu nesėr atje e kėto tipe femrash pėrfundimisht s’mė pėlqejnė.
Ajo mori vendimin tė largohej nga ty pasi zbuloi se shoqėroheshe me njė 20 vjeēare brune. Ishte kjo arsyeja?
Kryesorja ėshtė se Ermela ėshtė njė limon i shtrydhur pėr mua, qė s’ka ētė japė mė nga vetja e saj. Plus mendoj qė biondet si ajo janė vetėm pėr aventura, ndėrsa brunet janė pėr familje. Tani mė bėjnė pėr vete brunet, dhe e pranoj qė Megi, vajza 20 vjeēare qė po flisni ėshtė mikesha ime shumė e mirė pėr momentin.
Kur je njohur me Megin, dhe ēfarė sheh tek ajo ndryshe nga Ermela?
Megin e njoh prej 7 muajsh, sapo kam dalė nga “Big Brother”. Mė pėlqen si femėr, pasi me tė mund tė flas mė qartė dhe tė kuptohem mė mirė sesa me Ermelėn, e cila ishte femėr e mbyllur me mua. Megi vjen nga njė familje gjyqtarėsh nė Elbasan, me shumė vlera. Kam shumė respekt pėr tė pasi ėshtė e kuptueshme, serioze pėr moshėn qė ka, studion vėrtet, jo si Ermela me diplomė tė blerė nga Shkodra.
Duket po ashtu se i keni shpallur luftė njėri-tjetrit dhe pėr arsimimin tuaj, apo jo?
Nė fakt po ishte Ermela qė e bėri kėtė, pasi ajo harron qė unė kam pėrfunduar arsimin e lartė pėr Kulturė fizike, dhe ndėrkohė qė jam njohės i disa gjuhėve tė huaja si; anglisht, italisht dhe tajlandisht.
Mendon se ajo dėshironte ta bėnte vėrtet lidhjen serioze me ty, me fejesė apo martesė?
Jo kurrė. Ermela ėshtė femėr materialiste dhe vetėm ajo pjesė i intereson nė njė lidhje. Pra si tė pėrfitojė.
Ti ke jetuar me Ermelėn, si e parashikon jetėn e saj tani e tutje?
Me tipin qė ka nuk besoj se do t’ia dalė dot mbanė me asgjė. Ėshtė djegur gjithandej, madje dhe nė “Top Channel” nuk besoj se do e afrojnė apo do t’ia hapin dyert.
Po nė jetėn tėnde si ka ndikuar historia me Ermelėn, ka bėrė qė tė tė largohen femrat apo tė tė afrohen mė shumė?
Sigurisht qė mė afrohen mė shumė. Por unė nuk dua femra si Ermela qė tė mė bėjnė presion. Me Ermelėn po mė dilnin thinjat. Unė jam i lindur free dhe tashmė pėr mua ka ikur koha e tigrit si Ermela. Tani ėshtė koha e panterės si Megi.
Janė pėrballur Ermela me Megin ndonjėherė?
Jo, por do e shihni panterėn kundėr tigrit.
Po ti vetė ēfarė do bėsh tani pas ndarjes?
Kam menduar tė largohem drejt Londrės pėr tė punuar atje, dhe pse jo tė rikthehem pėrsėri. (Botuar ne te perditshmen Panorama)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi