SHBA-tė frenojnė ndihmėn pėr Pakistanin

Shko poshtė

Super SHBA-tė frenojnė ndihmėn pėr Pakistanin

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 11, 2011 1:12 pm


Administrata e presidentit amerikan, Barack Obama, do tė frenojė miliona dollarė ndihmė pėr ushtrinė pakistaneze, meqė Washingtoni nuk ėshtė i kėnaqur me fushatėn e Pakistanit kundėr militantėve.
New York Times citon tre zyrtarė tė lartė amerikanė tė kenė thėnė se ndihma mund tė rifillojė nėse ka pėrmirėsim tė marrėdhėnie dhe hapa konkretė tė Islamabadit.

Nė muajin maj, forcat speciale tė Shteteve tė Bashkuara sulmuan kompleksin ku fshihej Osama bin Laden, nė Abotabad tė Pakistanit – ēfarė kishte ngritur dyshimet nėse autoritetet pakistaneze kishin ndihmuar nė fshehjen e kryeterroristit.

Pakistani po ashtu ka ndėrprerė njė program pėr trajnimin e forcave paraushtarake, duke dėrguar nė shtėpi mbi 100 trajnerė amerikanė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi