Tėrmet nė Japoni, paralajmėrim pėr cunami

Shko poshtė

Super Tėrmet nė Japoni, paralajmėrim pėr cunami

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 11, 2011 1:13 pm


Njė tėrmet i shkallės 7.3 ka tronditur verilindjen e Japonisė duke shkaktuar paralajmėrime pėr cunami, ashtu qė banorėve tė rajonit bregdetar iu ėshtė kėrkuar tė largohen nga rajoni, ndėrsa ėshtė evakuuar edhe centrali atomik i Fukushimės.
Deutsche Welle raporton se epiqendra e tėrmetit ishte para gadishullit Honshu, nė thellėsinė 20 kilometra, ndėrsa nuk ka pasur njoftime pėr dėme tė mėdha.

Mė 11 mars njė tėrmet prej 9.9 gradėsh dhe njė valė cunami prej 14 metrash shkaktoi dėme tė mėdha nė rajonet verilindore tė Japonisė, kur humbėn jetėn mė shumė se 23.000 njerėz.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi