Pakistan: Sulm n tubimin politik, 5 t vrar

Shko posht

Super Pakistan: Sulm n tubimin politik, 5 t vrar

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 11, 2011 1:16 pm


Nj shprthim, q besohet se sht shkaktuar nga nj sulmues vetvrass, ka ln t vdekur t paktn 5 persona dhe ka plagosur m shum se 20 t tjer n nj tubim politik n Pakistanin veri-lindor.
Nj ministr i kabinetit nga Partia Liga Myslimane-Q, qe parapar t merrte pjes n tubimin e mbajtur n luginn e Suatit, raporton Rel.

Por, ministri pa portofolio, Amir Mukam nuk kishte arritur ende n tubim, kur ndodhi shprthimi.

Deri m tash nuk ka marr prgjegjsin asnj grup, por policia dhe forcat e siguris shpesh jan n shnjestr t talibanve t Pakistanit.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi