Merkel viziton tri vende tė Afrikės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Merkel viziton tri vende tė Afrikės

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 11, 2011 1:16 pm


Kancelarja gjermane Angela Merkel pak para fillimit tė vizitės sė saj tė dytė mė tė gjatė nė Afrikė, ka theksuar rritjen e rėndėsisė sė kėtij kontinenti.
Merkel tha se me kėtė vizitė ajo do tė dėshmojė edhe njė herė dėshirėn e Gjermanisė qė tė ketė njė bashkėpunim tė barabartė me vendet e Afrikės, raporton Deutsche Welle.

Kėtė tė hėnė Merkel niset me njė delegacion ekonomik pėr nė Kenia. Ndėrsa mė pas do tė vizitojė edhe Angolėn dhe Nigerinė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi