Personalitetet e fmijve lidhen me stresin

Shko posht

Super Personalitetet e fmijve lidhen me stresin

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 11, 2011 6:38 pmShkenctart amerikan thon se personalitetet e fmijve - i kujdesshm dhe i nnshtruar ose i guximshm dhe i sigurt - jan t lidhura me reagimin kimik t tyre ndaj stresit.

Autori i studimit Pratrick Davies nga Universiteti i Rochester dhe kolegt e tij thon se studimi i tyre kishte prfshir rreth 201 fmij, me profile ekonomike t njjta.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi