Pjekja e stimuluar e perimeve

Shko poshtė

Super Pjekja e stimuluar e perimeve

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 11, 2011 6:39 pmPerimet trajtohen me hormone pėr tė stimuluar nė mėnyrė artificiale pjekjen e parakohshme duke dėmtuar jo vetėm cilėsinė.

Ekspertėt e bujqėsisė thonė se hormonet janė tė ndaluara ose duhet tė pėrdoren nė mėnyrė tė kontrolluar, por sistemi i prodhimit ėshtė tėrėsisht jashtė kontrollit.

Askush nuk e mbron konsumatorin nga tė tilla fenomene tė cilat bėhen pėr tė pėrfituar duke dėmtuar cilėsinė. Me shqetėsim, kėtė fenomen e ngrėnė dhe tregtarėt tė cilėt i kėrkojnė strukturave pėrkatėse tė kontrollojnė fermerėt qė nga farėrat qė ata pėrdorin deri tek pesticidet apo dozat e pėrdoruara nė produktet pėr konsumatorin, transmeton TCH.

I gjithė tregu ėshtė i mbushur me produkte tė tilla tė cilat stimulohen artificialisht pėr rritje dhe pėr pjekje parakohe.

Konsumatori ėshtė i detyruar tė blejė atė qė u sėrviret pa ditur se ēfarė konsumon dhe se ēfarė pasojash do tė ketė mė vonė nga pėrdorimi pa kriter i pesticideve tė ndryshme.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi