Shqetsimet n internet

Shko posht

Super Shqetsimet n internet

Mesazh nga Nora prej Wed Jul 13, 2011 6:52 amSipas nj studimi britanik, rrjetet sociale dhe celulare nuk bjn aq sa duhet pr t ndihmuar viktimat e ngacmimeve n internet.

Studimi i par mbi ngacmimin n internet zbuloi se shumica e viktimave ndjejn nj munges t mbshtetjes nga autoritetet dhe ofruesit e shrbimeve t tilla si Facebook.

61 pr qind e viktimave t anketuara than se nuk kan marr asnj lloj mbshtetjeje.

"Ndonse ngacmimet mund t jen vetm n internet, efektet q ato shkaktojn tek viktimat jan t vrteta. Efektet psikologjike mund t jen shkatrruese, pavarsisht nse viktimat e takojn ndonjher ngacmuesin" than autort e studimit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi