Google + mė i mirė se Facebook?

Shko poshtė

Super Google + mė i mirė se Facebook?

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 13, 2011 11:55 am


Ndonėse ka vetėm dy javė qė ka dalė nė qarkullim, dhe ka shėrbim tė kufizuar, interesimi pėr Google + ka qėnė shumė i madh, ndėrsa deri mė tani raportimet flasin se numri i pėrdoruesve po i afrohet 10 milionėve.
Por nė fakt, anėtarėt e kėtij rrjeti tė ri social, ndihen tė kėnaqur me Google + dhe arėsyeja e vetme qė japin ėshtė e thejshtė: Sepse ėshtė mė social se Facebook.

Njė ndėr pika e forta tė Google + ėshtė se tė jep mundėsinė qė tė klikosh aplikimi Path, qė do tė thotė se numri i miqve tė tu, nuk kalon mė shumė se 60 persona, pra ti mund tė lidhesh vetėm me ata qė njeh realisht nė jetėn e pėrditshme. Brenda kėtij Path-i, ju mund t’i ndani me rrathė miqtė tuaj duke i kategorizuar ata, nė: Miq, Famile, Punė etj... Nė njė farė mėnyre kėtė e ofron edhe Facebook, por ajo qė e karakterizon Google + ėshtė organizimi dhe pėrpikmėria.

Njė tjetėr pikė e fortė, ėshtė komunikimi video. Edhe Facebook e aplikoi kėtė opsion duke bashkėpunuar me Skype, por ajo qė i mungon ėshtė video-komunikimi nė grup, tė cilėn Google + e ofron pėrmes rrathėve. Nė kėtė mėnyrė, nė internet ju mund tė zhvilloni njė mini video-konference, tė shkėmbeni ide, tė debatoni apo edhe tė ndani ngjarjet e ditės.

Mesa duket mbretėria e Facebook, po nisė tė bjerė. Ka filluar tė shfaqet triumfi i rrjetit tė ri Google +.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi