Lidhja e krips dhe potasiumit me vdekjen e parakohshme

Shko posht

Super Lidhja e krips dhe potasiumit me vdekjen e parakohshme

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 14, 2011 6:51 amStudiuesit amerikan thon se t marrsh sasi t larta t krips dhe sasi t vogla t potasiumit, mund t rris rrezikun e vdekjes s parakohshme.

Zbulimet, nga nj ekip i Qendrs amerikane pr Kontrollin dhe Parandalimin e Smundjeve, jan prfundimi i nj studimi t debatuar ashpr javn e kaluar q pretendonte se nuk kishte prova q heqja e sasive t vogla t krips ul rrezikun e smundjeve t zemrs dhe vdekjen e parakohshme.

"Kripa sht e keqe pr njerzit" tha dr Thomas Farley, i cili po drejton fushatn pr t reduktuar kripn n restorante.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi