Aferdita Dreshaj: “I kam kėrkuar Shpatit qė tė jetojmė nė Tiranė"

Shko poshtė

Super Aferdita Dreshaj: “I kam kėrkuar Shpatit qė tė jetojmė nė Tiranė"

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 14, 2011 7:08 am

Ėshtė njė ndėr femrat mė tė bukura nė ekranet shqiptare. Linjat e saj trupore kanė tėrhequr gjithmonė vėmendje… Fjala ėshtė pėr kėngėtaren dhe modelen e njohur shqiptare Afėrdita Dreshaj, e cila do tė vijė nė njė intervistė mjaft tė bukur pėr gazetėn “Trafik Vip”… Po ēfarė na rrėfen sot bukuroshja kosovare? E zbulojmė bashkė…
Adėrdita pėrshėndetje, Pyetja e parė qė na vjen natyrshėm pėr ty lidhet me kėngėt. Cilat janė planet e tua pėr momentin?Pėrshėndetje! What’s happening kėtu nė “Trafik Vip”? Pėr momentin pres klipin tim tė dalė nė transmetim i cili ėshtė bėrė nė bashkėpunim me “Max Production” pėr baladėn time “Qyteti hesht”.
Kur do tė dalė klipi i ri, me kė ke bashkėpunuar pėr realizimin e kėngės dhe cili ėshtė subjekti qė trajtohet nė tė?
Po, klipi ėshtė realizuar dhe po presim tė dalė shumė shpejt. Kėtė rradhė me njė baladė R&B “Qyteti Hesht”… Kjo kėngė flet pėr njė dashuri tė humbur, dhe po kėrkoj si e ēmendur gjithė qytetin dhe nuk po e gjej…
Po koncertet si po tė shkojnė, cili ėshtė impakti qė merr nga fansat nė kėto koncerte?
Koncertet shumė mirė… Sapo jam kthyer nga njė turne, Kosovė, Zvicėr dhe Mal tė zi pėr festat e pashkėve qė kaluan… U kėnaqa, gjėja mė e bukur ėshtė kur shoh qė kėndojnė me mua kėngėt e mia. Ajo ėshtė e rėndėsishme!
Po pėr miss-in kur do nisesh? Je njohur me konkurrentet e tjera dhe si tė duken ato?
Ėoė! Ndonjėherė as mua nuk mė besohet qė do konkurroj me 84 vajzat mė tė bukura nė botė dhe unė jam njėra ndėr ato qė do prezantoj shtetin mė tė ri Kosovėn! Do tė mbahet nė Brazil dhe do nisem nė gusht kurse nata e madhe ėshtė mė 12 Shtator. Ende nuk i njoh vajzat, por do i takoj nė gusht nė Brazil!
Sė fundmi tė kemi parė gjithmonė e mė shumė nė Tiranė, arsyen tanimė e dimė, po kurioz jemi tė mėsojmė se si e kalon ditėn kėtu?
E daaaaaashuroooooooj Tiranėn! Dua tė jetoj kėtu! Kėtė ja kam kėrkuar Shpatit!
Na trego pak pėr marrėdhėnien tėnde me Shpatin, do kemi sė shpejti ndonjė lajm pėr martesė?
Jemi tė dashuruar, kemi marrėveshje perfekte! Pėr martesė akoma nuk kemi vendosur, kemi kohė…
Ju aktualisht bashkėjetoni? Ēfarė s’tė pėlqen tek Shpati, diēka pėr tė cilėn tė bezdis…
Mė pėlqen ēdo gjė, seriozisht ēdo gjė.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi