Femrat humbin tri javė nė vit gjumė pėr shkak tė gėrhitjes sė partnerit

Shko poshtė

Super Femrat humbin tri javė nė vit gjumė pėr shkak tė gėrhitjes sė partnerit

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 15, 2011 7:19 amDashuria e vėrtetė mund tė mposhtė shumė gjėra, por gėrhitja nuk ėshtė njė nga to. Ekspertėt britanikė tregojnė se ēdo e treta femėr humb mė shumė se tri javė gjumė nė vit pėr shkak tė gėrhitjes sė partnerit tė saj.
Studimi nė tė cilin janė pėrfshirė 2.500 njerėz, ka zbuluar se gėrhitja ėshtė ankth i vėrtetė pėr femrat, ndėrsa rreth 39 pėr qind e tyre rregullisht shkojnė tė flenė nė dhomė tjetėr, ndėrsa ēdo i dhjeti ēift fle ndaras pėr shkak tė gėrhitjes.
Si pasojė e gėrhitjes sė partnerit, mesatarisht partneri tjetėr humb njė orė e gjysmė gjumė ēdo natė qė pėr njė vit ėshtė 574 orė, gjegjėsisht rreth 23 ditė.
Ėshtė interesante sė pėrveē femrave, pėr gėrhitje ankohen edhe meshkujt, ndėrsa ekspertėt paralajmėrojnė se gėrhitja e zhurmshme mund tė jetė simptomė e apnesė sė gjumit, kur muskujt dhe indi i fytit lėshohen aq shumė gjatė gjumit saqė mund t’i bllokojnė rrugėt e frymėmarrjes.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi