Dy gėzimet e Lulzim Bashės

Shko poshtė

Super Dy gėzimet e Lulzim Bashės

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 16, 2011 6:00 am


Vjen nė jetė vajza e dytė e kreut tė ri tė Bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha. Bashkėshortja e tij, Aurela, lindi dje duke sjellė njė tjetėr gėzim nė kėtė familje, fill pas shpalljes sė fitores sė Bashkisė sė Tiranės nga bashkėshorti i saj.Mėsohet se lindja ka ndodhur nė orėt e para tė mėngjesit dhe se Lulzim Basha ka qenė i pranishėm dhe nė pritje tė vajzės sė tij, ndėrsa si bashkėshortja e tij, Aurela, ashtu dhe vajza e vogėl, janė mirė. Ende ēifti Basha nuk ka vendosur pėr emrin e vajzės sė tyre tė porsalindur. Kjo ngjarje e ka detyruar kreun e ri tė Bashkisė sė Tiranės tė shkėputet pėr momentin nga rrjedha e Tiranės, pėr tė qenė mė afėr familjes dhe tė afėrmve tė tij. Nė ditėt nė vijim ai do tė jetė sėrish nė Tiranė, pasi do tė duhet tė bėjė betimin si kreu i ri i Bashkisė sė Tiranės. Mėsohet se ēifti Basha, sė bashku me dy vajzat, Dafinėn dhe tė sapolindurėn, do tė jetojnė nė apartamentin e tyre nė Tiranė sapo vajza e vogėl tė jetė gati pėr tė udhėtuar nga Holanda. Nga ana tjetėr, tė afėrm tė familjes kanė qenė pranė familjes Basha, ndėrsa njė pjesė e tyre ka nisur tė merret me urimet e shumta qė kanė ardhur pėr vajzėn e sapolindur. Lulzim Basha dhe gruaja e tij Aurela u njohėn nė shkollėn e mesme “Sami Frashri” dhe u martuan nė Tiranė mė 8 maj tė vitit 2004. Ata kanė qenė bashkė nė shkollė dhe, siē ka rrėfyer vetė Basha, ndjenja pėr njėri-tjetrin ka lindur pas pėrfundimit tė shkollės. Vajza e tyre, Dafina, ka lindur nė vitin 2006. Ata kanė qėndruar bashkė gjatė gjithė kohės, si nė Holandė, gjatė studimeve, ashtu dhe nė Kosovė, kur Basha punonte pėr administratėn ndėrkombėtare. Aurela ėshtė diplomuar pėr Marrėdhėnie Ndėrkombėtare nė Universitetin e Utrechtit nė Holandė, nė tė njėjtin universitet qė ka studiuar edhe Basha, dhe u specializua pėr Menaxhim Biznesi nė Universitetin e Amsterdamit. Qė prej vitit 1999 ajo punon pėr Projektin e Praktikave Parlamentare Lindje-Perėndim, njė organizate ndėrkombėtare jofitimprurėse qė promovon demokracinė parlamentare nė vendet e Europės Lindore, duke pėrfshirė edhe Shqipėrinė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Dy gėzimet e Lulzim Bashės

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 23, 2011 10:21 am

Viktoria, kėshtu quhet vajza e Lul BashėsKryetari i Bashkisė sė Tiranės e ka mbajtur pėr shumė kohė sekret emrin e vajzės sė dytė e cila lindi nė Holandė pak ditė mė parė. Thuhet se disa kohė para lindjes, ai dhe bashkėshortja e tij, kanė menduar ta quanin vajzėn Viktoria, njė emėr qė lidhej edhe me fitoren e tij nė Tiranė, por duke qenė se zgjedhjet u zgjatėn pafundėsisht, emri u mbajt sekret deri sa fitorja e tij tė kristalizohej. Prandaj e kanė quajtur Viktoria qė do tė thotė Fitore. Nuk e dimė nėse ai kishte menduar njė emėr alternativ nė rast humbjeje tė zgjedhjeve, megjithatė emri i vajzės sė dytė tashmė ėshtė vendosur.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi