Prindrit grinden, gjykata ia zgjedh emrin fmijs

Shko posht

Super Prindrit grinden, gjykata ia zgjedh emrin fmijs

Mesazh nga Daffina prej Sat Jul 16, 2011 3:42 pm

Sydney, 14 korrik Nj gjykat australiane ishte e detyruar t intervenoj, pasi q prindrit kurrsesi nuk arritn t merren vesh rreth emrit t vajzs dyvjeare.

Nuk i nxorn as certifikatn e lindjes, pasi secili prind e thrriste me emra t ndryshm. Gjykata vendosi t quhej me emrin q kishte zgjedhur nna, pasi do t barte mbiemrin e babait, transmeton Herald Sun. ifti ka edhe nj fmij m t vjetr.

Nna kishte ofruar kompromisin q vajza t barte t dy emrat, por babai refuzoi. Babai thoshte se emri i zgjedhur nga nna ishte ofendues pr fen e tij myslimane, por gjykatsi nuk mendonte se kjo qndronte.

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi