Yllka Kui: Kurr skam dhn para n festivale

Shko posht

Super Yllka Kui: Kurr skam dhn para n festivale

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 16, 2011 4:55 pmKngtarja e njohur kosovare e cila pothuajse n do festival q ka marr pjes sht shprblyer me mime, ka thn se ajo asnjher n jetn e saj nuk ka paguar pr ndonj mim q e ka fituar.
Kurr n jetn time nuk kam dhn para n festivale, prpos q e kam paguar kompozitorin i cili e ka punuar kngn, ka thn kngtarja gjakovare n emisionin Fehis show q u transmetua mbrm n televizionin 21.

Duke folur pr organizimin e festivaleve shqiptare dhe mimet q blihen nga kngtart, Kui theksoi se kngtart mund t fitojn fardo mimi, por mimi m i madh pr nj kngtar sht ai q fiton zemrat e publikut.

Kngtarja e cila vlersohet pr zrin e saj, prpos q kndoi dy kng live, bri m dije se hitin e saj Dhe te dua ty e ka dhurat nga i fejuari i saj, kompozitori Astrit Pallaska, kng kjo me tekst t shkruar nga Jorgo Papingji.

Gjat ktij emisioni ajo foli edhe pr profesionin e saj dhe punn q e bn si psikologe, ndrkaq premtoi se gjat ktij viti do t editoj nj album me kngt e saja t deritashme si dhe nj album tjetr me kng t vjetra qytetare.

N Fehis show kndoi edhe nj djalosh i ri i ardhur nga diaspora, ndrsa muzika u shoqrua gjat tr emisionit nga Zanzi Band.

E ndrkoh, as n kt emision nuk shptuan pa u komentuar nn llupen e prezantuesit Fehmi Feratit ngjarjet m interesante t javs si: konkluzionet e negociatave me Serbin, tabelat e regjistrimit, temperaturat e larta n Kosov, pushimet, ardhjen e mrgimtareve si dhe po ashtu komentet e titujve m interesant t shtypit ton ditor.

Ritransmetimi i emisionit Fehis show transmetohet do t mart n orn 13.00 n televizionin 21.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi