Vlorė: Nė Orikum kapet njė breshkė 50 kilogramė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Vlorė: Nė Orikum kapet njė breshkė 50 kilogramė

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 16, 2011 6:15 pm- Njė breshkė 50 kilogram me moshė rreth 60 vjeē ka rėnė nė rrjetat e peshkatarėve nga Orikumi, nė afėrsi tė Vlorės.

Ajo ishte e matrikuluar dy herė ēka tregon se ka qenė dhe ėshtė objekt studimi e biologėve tė ndryshėm, qė studiojnė lėvizjet dhe jetėgjatėsinė. Kėto specie ujore jetojnė me shume se 300 vjet dhe arrijnė peshė deri nė rreth 200 kilogramė, raporton TCH.

Peshkatarėt tregojnė se ajo kishte mbetur e bllokuar ne rrjeta dhe kishte njė dėmtim nė pjesėn e sipėrme tė saj shkaktuar ndoshta nga ndonjė mjet lundrues. Aktualisht breshka mbahet nė njė vaskė me ujė tė kripur nė afėrsi tė Rradhimes, ndėrkohė qė do tė lėshohet sėrish nė det tė hapur ditėn e hėnė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi