Anxhelina: Synoj Amerikėn pėr shkollėn dhe karrierėn muzikore

Shko poshtė

Super Anxhelina: Synoj Amerikėn pėr shkollėn dhe karrierėn muzikore

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 16, 2011 6:21 pmKur kėndoi pėr herė tė parė tė gjithė e quajtėn “vajza e Albėrie Hadėrgjonajt”, ndėrsa sot edhe pse ka vetėm dy kėngė nė repertor, askush nuk mund ta harrojė mė emrin e Anxhelinės si njė vajzė shumė e talentuar e cila premton se nė botėn e muzikės do tė qėndrojė gjatė. Po cilat janė dėshirat, ambiciet dhe pritshmėritė e saj, do tė mjaftohet me suksesin qė ka bėrė e ėma apo do tė kėrkojė diēka mė shumė? Mė poshtė jepet intervista e realizuar nga gazeta Panorama.

Mbas suksesit tek “Top Fest” cila do tė jetė supriza e rradhės?

“Top fest” si njė event i realizuar live mė dha njė mundėsi tė madhe qė tė evidentohesha pėr vokalin dhe interpretimin tim ndėrkohė qė kisha nxjerrė nė treg vetėm njė kėngė tė shoqėruar me klip. Tani jam duke pėrgatitur me Stinen njė kėngė tė re qė do tė dalė shumė shpejt nė treg.

Je 18 vjeē dhe tashmė po bėn muzikė, si mendon pėr muzikėn qė ėshtė bėrė nė brezin e mamasė tėnde dhe mė konkretisht pėr repertorin e saj?

Mendoj qė ka qenė njė muzikė mė e ndjerė, mua personalisht mė pėlqejnė kėngėt e asaj kohe.

Ke menduar qė tė sjellėsh ndonjė kėngė tė mamasė mbase me njė orkestrim pak mė modern?

Nuk e kam menduar por edhe mund ta bėj.

Po ndonjė duet me tė ėshtė nė planet e familjes Hadėrgjonaj?

Po, madje jemi duke punuar pėr tė. Ėshtė njė kėngė e kompozuar nga Luan Zhegu me orkestrim tė Shpėtim Saraēit.

Ndėrkohė dimė qė edhe Albėria po vijon suksesshėm me kėngė tė reja, si ėshtė tė lėvrosh tė njėjtėn fushė me mamanė ku siē dihet kompeticioni nuk pėrjashtohet edhe nė kėtė rast?

Duket e ēuditshme nė fakt qė vajza fillon karrierėn jo atėherė kur po perėndon karriera e mamasa por kur ajo qėndron akoma fuqishėm aty. Mendoj se ėshtė fati i saj qė ka bėrė fėmijė kur ka qenė shumė e re dhe fati im qė kam njė mama tė re, tė bukur dhe tė talentuar.

Ndėrkohė qė ke dhėnė prova qė di tė kėndosh mirė live, ke patur kėrkesa pėr tė kėnduar nė klube tė ndryshme?

Kam patur disa oferta por nuk i kam pranuar, mendoj se nuk jam tipi i duhur pėr kėtė gjė.

Por ka shumė kėngėtarė edhe me emėr qė e bėjnė kėtė punė, kryesisht pėr arsye ekonomike, mos vallė ky nuk ėshtė njė problem pėr ty?

Mendoj se kjo ėshtė arsyeja kryesore, por falė Zotit kam njė familje qė mė mbėshtet shumė edhe ekonomikisht dhe nuk ėshtė nevoja qė tė sforcohem patjetėr pėr tė patur qė tani portofolin tim.

Dukesh tip i ndrojtur, si i ke marrdhėniet me djemtė?

Shumė tė mira, madje ndjehem mė mirė nė shoqėrinė e tyre. Nuk jam tip i mbyllur, thjesht mė duhet pak kohė pėr tu miqėsuar.

Je e dashuruar?

Jo akoma dhe nuk ėshtė nė planet e mia tani pėr tani.

Tė pėlqen mė shumė kur tė thonė vajzė seksi apo vajzė e bukur?

Tė dyja janė pėrcaktime tė mira por unė mendoj se jam njė vajzė tėrheqėse.

Dimė qė je maturante, mė pas ēfarė shkolle do ndjekėsh?

Jam e apasionuar mbas arkitekturės edhe pse mė kanė thėnė se ėshtė degė e vėshtirė. Por synimi im dhe i familjes ėshtė qė univesitetin ta bėj nė Amerikė kėshtu qė nė shtator do nis jetėn atje. Ndėrkohė falė edhe disa kushurinjve qė kemi atje do tė tentoj pėr tė nisur edhe njė karrierė nė muzikė natyrisht pa u shkėputur nga tregu muzikor shqiptar ku sapo kam filluar dhe ku kam shumė ambicie akoma.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi