Meshkujt dhe femrat "shohin" ndryshe

Shko posht

Super Meshkujt dhe femrat "shohin" ndryshe

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 18, 2011 5:27 amReklamat e ndryshme me femra trheqse mund t jen t njohura n mbar botn, dhe nj hulumtim i ri ka zbuluar se si trhiqen meshkujt dhe femrat nga reklama t tilla.

Nj studim ku meshkujt dhe femrat shikonin nj reklam me nj femr trheqse ka shfaqur nj zbulim interesant - me meshkujt q jan n fillim t interesuar pr fytyrn trheqse t femrs se sa n fizikun e saj t tonifikuar.

Duke prdorur dy reklama me femra trheqse, hulumtuesit analizuan se ku syt e femrave dhe meshkujve vendoseshin n "shikimin e par".

Disa nga rezultatet nuk ishin aspak t habitshme - si meshkujt ashtu edhe femrat trhiqeshin nga busti dhe kmbt e modeles prpara se t shihnin markn dhe informacionin e reklams.

Dhe n nj reklame t Reebok, ku nj femr trheqse qndron e veshur me nj pal atlete, syt e meshkujve drejtoheshin tek trupi i modeles dhe aspak tek kpuct e saj.

Analistt gjithashtu zbuluan se meshkujt kalojn 40 pr qind m shum koh se femrat duke par fytyrn e modeles. Pr meshkujt u zbulua se ata vinin re fytyrn e gruas prpara se t′i kushtonin rndsi trupit t saj n t dy shembujt.

N foton e realizuar nga nj kompani pr nj fushat, nj grua seksi q pozon n nj plazh, femrat n fillim shikonin bustin e saj dhe pastaj fytyrn.

N nj foto t tret, ku shfaqej nj makin, analistt gjetn se meshkujt shikonin direkt n specifikimet e makins, prpara se t shihnin vet makinn dhe logon n kndin e poshtm, ndrsa femrat n fillim trhiqeshin nga makina, pastaj nga specifikimet dhe n fund logoja.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi