Gjysma e punėtorėve s’mund t’i durojnė shefat

Shko poshtė

Super Gjysma e punėtorėve s’mund t’i durojnė shefat

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 18, 2011 5:28 amRaportet e ngurta dhe tė rralla mes shefave dhe punėtorėve, si edhe mosmarrėveshjet janė shkak i stresit, zvogėlimit tė produktivitetit, por edhe tė urrejtjes mes shefave dhe punėtorėve.
Sipas njė studimi tė realizuar nė Florida, marrėdhėniet me shefat i ‘ēmendin’ punėtorėt edhe atė nė baza ditore.

Rreth 40 pėr qind e pjesėmarrėsve nė studim kanė treguar se nuk do t’i pėrshėndetnin shefat e tyre po t’i takonin nė rrugė.

Ėshtė interesante se rreth 29 pėr qind e punėtorėve mendojnė se shefat e tyre janė nė gjendje qė t’i vėnė nė rrezik vetėm e vetėm qė ta shpėtojnė punėn.

Problemin e shton edhe mė shumė mosofrimi i ndėrrimit tė vendit tė punės pėr tė gjithė tė punėsuarit e pakėnaqur.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi