Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij

Shko poshtė

Super Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 18, 2011 10:15 am


Njė garė shumė e pazakontė ėshtė mbajtur nė qytetin Shaoyang tė provincės Hunan nė Kinė. Dy bletarė garuan se cili do tė tėrheqė mė shumė bletė nė trupin e tij. Fitoi 42 vjeēari Wang Dalin tė cilit iu ngjitėn 26 kilogramė bletė nė trup.
Tė veshur vetėm me nga njė palė brekė tė shkurta Dalin dhe 20 vjeēari Lv Kongijang ia filluan garės, Me anė tė amzave ata tėrhiqnin bletėt tjera, por mė i suksesshėm u dėshmua bletari mė plak dhe me mė shumė pėrvojė.

Dalin pėr 60 minuta arriti tė tėrheqė 25.8 kilogramė bletė nė vete, derisa Kongjiang tėrhoqi 22.9 kilogramė. Kjo garė e pazakontė tėrhoqi shumė njerėz, por ata pėr dallim nga bletarėt, kryesisht bartnin syze dhe rroba mbrojtėse, shkruan Daily Mail.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi