Si tė merrni ngjyrė tė bukur dhe seksi

Shko poshtė

Super Si tė merrni ngjyrė tė bukur dhe seksi

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 19, 2011 6:06 amMeqė lėkura e rrezitur ka hyrė nė modė dhe pamja braziliane e ka 'ngjyrosur' planetin, bronzerėt janė bėrė pjesė pėrbėrėse e makijazhit veror.
Bronzerėt janė shtesė e shkėlqyer pėr ngjyrimin dhe shkėlqimin e lėkurės gjatė kohės sė verės. Pėrdoren nė tė gjitha format dhe ndodhen nė paletėn mė tė gjerė tė ngjyrave. Hyrja nė modė e lėkurės sė rrezitur dhe luk-u brazilian, kanė bėrė qė bronzerėt kohėt e fundit tė bėhen pjesė pėrbėrėse e make-up-it veror.

Ekzistojnė nė tė gjitha nuancat e lėkurės sė rrezitur, pa marrė parasysh forcėn. Sot, kur rrezitja ėshtė me rrezik tė madh pėr lėkurėn, bronzerėt janė mėnyrė ideale pėr "ngjyrosje" tė lėkurės, sikur tė keni qenė nė det.

Kohėt e fundit trend i ri janė edhe vetėnxirėsit si dhe tabletat, tė cilat e nxisin tajitjen e melaninės, e me kėtė edhe procesin e vetėnxirėsit. Pėr sa i pėrket vetėnxirėsit, duhet tė jeni tepėr e shkathėt gjatė pėrdorimit tė tij. Metoda mė e re ėshtė air-brash, e cila ėshtė mė e padėmshmja pėr lėkurė, porse i vetmi problem ėshtė se nuk zgjat shumė.

Kur kemi tė bėjmė me teksturėn e bronzit, duhet tė zgjidhni atė qė i pėrgjigjet lėkurės suaj dhe rastit pėr tė cilin pėrgatiteni.

* Bronzeri i lėngėsht: lehtė mbulon lėkurėn, ėshtė ideal pėr sipėrfaqe tė mėdha (tėrė trupi), sepse pėrdoret lehtė, i jep shkėlqim dhe jetė lėkurės.

* Bronzeri - krem: shtrihet mė lehtė dhe ka forcė mė tė madhe tė mbulimit, duhet tė fėrkohet mirė, qė tė mos mbeten vijat.

* Bronzeri i gurtė ose pluhur: ėshtė mė i lehtė pėr pėrdorim, jep njė mbulim tė butė, nuk ėshtė i qėndrueshėm, ėshtė ideal pėr sipėrfaqe tė vogla (pėr faqet, sytė ... )

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi