Islamikt planifikojn ndalimin e pijeve energjike

Shko posht

Super Islamikt planifikojn ndalimin e pijeve energjike

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 19, 2011 6:08 amAutoritetet islamike n eeni jan duke planifikuar ndalimin e shitjeve t pijeve energjike nn moshn 18 vje. Arsyeja: Sipas mendimit t tyre, sht n kundrshtim me Islamin dhe t rrezikshme pr shndetin, transmeton NOA. Ndalimi do t jet kufizimi i fundit fetar n shtetin e republiks ruse, ku dyqanet mund t shesin vetm alkool n mngjes dhe pr nj periudh t shkurtr. N eeni restorantet jan t mbyllura gjat Ramazanit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi