Rregullat pr nj gjum t rehatshm n ver

Shko posht

Super Rregullat pr nj gjum t rehatshm n ver

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 19, 2011 6:14 amVera sht armikja e gjumit, sidomos pr ata q e kan gjumin e leht. Vapa dhe zhurma e mushkonjave bjn q n nett e nxehta t jet vshtir pr t br nj gjum t rehatshm.

Pr t fjetur mir natn duhet t prgatitesh ditn: duhet evituar gjumi i dreks (ose t paktn mos t jet shum i gjat), duhen evituar ushqimet me yndyr dhe t prdoren sa m shum frutat dhe perimet, duhet pir shum uj dhe sa m pak alkool, shkruan Top Channel.

Gjithashtu, aktiviteti fizik gjat dits bn q muskujt t jen m pak t kontraktuar natn.

Nse jeni t stresuar, lini jasht dhoms s gjumit aparatet elektronike, duke filluar nga celulari.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi