Dafina Rexhepi : Suksesin ja dedikon Gencit

Shko poshtė

Super Dafina Rexhepi : Suksesin ja dedikon Gencit

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 19, 2011 7:02 am

Kėngėtarja e re Dafina Rexhepi ka bėrė njė deklaratė bombastike duke lavdėruar kompozitorin Genc Prelvukaj, duke ju dhėnė edhe mė shumė zjarr thashethemeve se ajo mund tė jetė nė lidhje me Gencin.
Dafina nė njė intervistė pėr gazetėn “Trafik VIP” ka thėnė se Genci dhe kompania e tij “Gramafon Entertainment” ka treguar njė pėrkushtim tė madh pėr realizimin e albumit tė saj por edhe kėngėve tė reja tė kėngėtares.

“Me albumin sigurisht kam bashkėpunuar me Genc Prelvukaj, i cili i ėshtė pėrkushtuar jashtė mase shumė dhe unė pėrfitoj nga rasti ta falėnderoj pasi ėshtė edhe menaxheri im”.

“Po mendoj se ndikim shumė tė madh ka Genci. Suksesi qė unė kam siē thashė dhe po e them ėshtė vetėm falė tij. Gjithmonė mė ka kėshilluar, ndihmuar dhe mė ndjek hap pas hapi, dhe unė i jam shumė mirėnjohėse pėr kėtė gjė”, ka thėnė ajo.

Megjithatė, kėngėtarja nuk ka dashur tė flet pėr jetėn e saj private pėrpos qė ka folur pėr shkollėn dhe studimet e saj, pėrderisa thashethemet janė rindezur tashmė, pavarėsisht dėshirės sė mirė tė kėngėtares qė ta lėvdoj menaxherin e saj.

Genc Prelvukaj, vazhdimisht ėshtė ndėrlidhur me lidhje tė reja. Pėr tė ka thashetheme se ka provuar tė lidhet me kėngėtaret qė i menaxhon. Ai ėshtė i shkurorėzuar nga gruaja e tij disa vite me parė dhe ka njė djalė.
Por, Prelvukaj i ka mohuar nė vazhdimėsi lidhjet me kėngėtarėt qė janė pjesė e kompanisė sė tij pėrderisa reperi dhe kompozitori ka disa muaj qė i ėshtė bashkuar stafit tė kėshilltarėve tė ministrit tė kulturės, Memli Krasniqi. Genci vazhdon tė thotė se ėshtė “single”.

Ndryshe Rexhepi nė kėtė intervistė ka lavdėruar edhe kėngėtarėt e tjera, sidomos Argjentina Ramosajn pėr tė cilėn ka thėnė se ėshtė “e talentuar”.

“Po kam disa bashkėpunime tė cilat ende nuk dua t’i zbuloj, ju premtoj se do ju pėlqejė pasi kam punuar dhe kam dhėnė maksimumin. Shumė shpejt do lanēohen ndaj dhe unė s’dua tė zbuloj mė tepėr”.
_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi