Nė Afganistan vritet njė kėshilltar i presidentit Hamid Karzai

Shko poshtė

Super Nė Afganistan vritet njė kėshilltar i presidentit Hamid Karzai

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 19, 2011 4:56 pm


Nė Afganistan ėshtė vrarė edhe njė bashkėpunėtor i ngushtė i presidentit Hamid Karzai.
Ish-guvernatori i provincės Urusgan, Xhan Mohammad Chan u vra nė shtėpinė e tij nė Kabul, njoftoi policia afgane.

Pėrgjegjėsinė pėr vrasjen e morėn pėrsipėr talebanė radika-islamistė. Fillimisht tė martėn nė Kandahar u vra gjysmė-vėllai i presidentit, Ahmed Wali Karzai.

Nė Afganistan ka filluar dorėzimi i pėrgjegjėsive prej ISAF-it tek trupat vendase. Nė provincėn e Bamianit pėrgjegjėsia pėr sigurinė dhe rendin kaloi nė duart e policisė dhe tė ushtrisė afgane.

Deri tani aty qenė tė stacionuara njėsi tė vogla ushtarake nga SHBA, Zelanda e Re dhe Singapori. Bamiani ėshtė provinca e parė nga 7, nė tė cilat trupat ndėrkombėtare do tė dorėzojnė kėtė muaj pėrgjegjėsitė tek afganėt.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi