Afrikė, 500.000 fėmijė rrezikohen nga vdekja prej urisė

Shko poshtė

Super Afrikė, 500.000 fėmijė rrezikohen nga vdekja prej urisė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 19, 2011 4:57 pm


Sipas tė dhėnave tė UNICEF-it pėr shkak tė thatėsirės katastrofale nė Kepin e Afrikės rrezikohen nga vdekja prej urisė rreth gjysmė milionė fėmijė.
Pėr kėtė arsye UNICEF ka kėrkuar zgjerimin e shpejtė tė ndihmave pėr rajonin. Deutsche Welle njofton se rreth dy milionė fėmijė kanė nevojė pėr ndihma ushqimore urgjente.

Sipas OKB-sė, prej thatėsirės rrezikohen rreth 11 milionė vetė nė Somali, Keni dhe Etiopi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Afrikė, 500.000 fėmijė rrezikohen nga vdekja prej urisė

Mesazh nga osmen prej Fri Jul 22, 2011 3:23 pm

shpresoj se kombet e bashkuara dhe shtetet e zhvilluara do tju ndihmojne keture njerzve qe te ballafaqohen me me sfidat e tyre dhe gjithashtu shtete e zhvilluara do ti plotesojne premtimet qe i kane dhene per ndihmen e ketyre njerzve
avatar
osmen
Antar/e
Besa-Bess
Antar/e Besa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20
Mosha : 44
Viti: : 17/09/1973
Vendbanimi: : Tetova
Aktiviteti :
0 / 1000 / 100

Registration date : 21/07/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi