Cameron: Skandali ka ndikuar besimin nė polici

Shko poshtė

Super Cameron: Skandali ka ndikuar besimin nė polici

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 19, 2011 4:57 pm


Rebeka Bruks, ish-shefe ekzekutive e kompanisė mediatike tė Rupert Murdoch ėshtė liruar me kaucion nga burgu. Ajo ishte arrestuar pėr shkak tė pėrgjimit tė telefonave nga ana e kompanisė, pėr tė raportuar pėr politikanė, familjen mbretėrore, viktimat e krimit dhe sulmet terroriste nė Britani e SHBA.
Skandali nė fjalė i ka kushtuar me vendin e punės edhe komisionarit tė policisė nė Londėr, Pol Stefenson.

Ky i fundit ka dhėnė dorėheqje tė dielėn, vetėm disa orė pas arrestimit tė Bruksit, e cila, ditė mė parė, ėshtė larguar nga posti i shefes ekzekutive tė “News International” – ēfarė ėshtė dega britanike e “News Coropration”.

Kryeministri britanik, David Cameron, tha se skandali ka prekur thellė besimin publik nė polici. Ai ka folur sot njė njė konferencė pėr shtyp nė Pretoria, sė bashku me presidentin e Afrikės sė Jugut, Jacob Zuma.

“Situata nė Shėrbimin Policor Metropolitan ėshtė vėrtet mjaft ndryshe me situatėn nė qeveri – jo pak pėr shkak tė ēėshtjeve qė Shėrbimi Policor po kėrkon. Ēėshtjet rreth tyre kanė pasur njė ndikim tė drejtpėrdrejtė nė besimin e publikut, nė hetimet e policisė nė ‘News of the World’, e nė fakt edhe nė vetė policinė”, tha Cameron.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi