Cameron nėn trysni nė rritje pėr arsye tė aferės Murdoch

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Cameron nėn trysni nė rritje pėr arsye tė aferės Murdoch

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 19, 2011 4:59 pm


Nė Britaninė e Madhe trysnia mbi kryeministrin David Cameron sa vjen e po rritet pėr arsye tė skandalit tė pėrgjimit rreth gazetės bulevardeske "News of the World".
Opozita e akuzon atė, se ka pasur njė marrėdhėnie tepėr tė ngushtė me sipėrmarrėsin mediatik Rupert Murdoch, nė koncernin e tė cilit ishte botuar gazeta tashmė e mbyllur.

Parlamenti nė Londėr do tė debatojė nesėr mbi aferėn. Pėr kėtė Cameron kthehet enkas mė herėt nga njė udhėtim nė Afrikėn e Jugut.

Murdoch dhe figura tė tjera tė skandalit do t'u pėrgjigjen pyetjeve tė deputetėve. Ndėrkaq pas ish-policit britanik me rangun mė tė lartė Paul Stephenson dha dorėheqjen edhe zėvendėsi i tij John Yates.

Tė dy mendohet tė jenė tė pėrfshirė nė aferė. Veē kėsaj, njė ish-reporter i gazetės "News of the World" u gjet i vrarė nė banesėn e vet. Ai pati fajėsuar ish-kryeredaktorin e gazetės Andy Coulson. Pas punės pėr gazetėn, Coulson ishte zėdhėnės qeveritar nėn kryeministrin Cameron.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi