"Armiku m i keq i nj lidhjeje

Shko posht

Super "Armiku m i keq i nj lidhjeje

Mesazh nga Nora prej Wed Jul 20, 2011 10:25 amPr t pasur nj marrdhnie t knaqshme dhe q t zgjas sht i rndsishm komunikimi, zbavitja, ndarja e objektivave t prbashkt dhe hapsira q partnert i ln njri-tjetrit. Por, pothuajse asnjher nuk merret parasysh nj armik i t gjitha lidhjeve: zilia.

N disa raste marrdhnia shndrrohet n nj luft pushteti. Partnert konkurrojn me njri-tjetrin, krahasohen dhe ndjenja e trishtimit lind kur sheh tjetrin q avancon apo ngjit shkallt n profesion. Kjo krijon nj ndjenj pafuqie dhe inferioriteti sepse sht normale q t mrzitesh pr faktin q nuk arrin objektivat.

Zilia mund t luftohet vetm me nj qndrim pozitiv dhe duke forcuar vetbesimin. Pr t mbajtur nj lidhje, njerzit duhet t knaqen me at q kan, pa u krahasuar me partnerin.

Gjithashtu, kur zilia fillon t ngrej kok, duhet treguar m shum dashuri dhe duhet filluar t vlersosh dhe t ndihesh mir pr suksesin e t tjerve.

E rndsishme sht q kur fillon krahasimi i arritjeve t njri-tjetrit t kihet parasysh se nj rol t rndsishm n kto suksese ka pasur fakti i t qenit bashk sepse stabiliteti n jetn private ndikon n t gjitha veprimtarit e tjera.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi