Adoleshentėt pozitivė kanė shėndet mė tė mirė kur rriten

Shko poshtė

Super Adoleshentėt pozitivė kanė shėndet mė tė mirė kur rriten

Mesazh nga Nora prej Wed Jul 20, 2011 7:11 pmHulumtuesit amerikanė thonė se adoleshentėt qė e kalojnė rininė e tyre me pozitivitet kanė shėndet mė tė mirė kur ata rriten.

Autorja e studimit Lindsay Till Hoyt thotė se studimi tregon se adoleshentėt tė cilėt ishin pozitivė kishin njė rrezik tė reduktuar nė angazhimin nė sjellje jo tė shėndetshme tė tilla si, pirja e duhanit, pirja e alkoolit nė sasi tė mėdha, pėrdorimi i drogės dhe i ushqimeve jo tė shėndetshme.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi