iPhone 4 i mbijeton rnies nga xhepi i parashutistit

Shko posht

Super iPhone 4 i mbijeton rnies nga xhepi i parashutistit

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 20, 2011 9:22 pm


iPhone 4 i Jarrod McKinney, nj aparat delikat famkeq, u thye kur djali i tij dy vjear e prplasi me dollapin e banjs.

Ai tha, Mos! Kaq duhet pr t thyer nj xham?

sht kaq e leht t kuptosh pse McKinney, nj 37 vjear nga Minnesota, do t tronditej kur i njjti telefon i mbijetoi nj rnieje nga xhepi i tij, ndrsa po lundronte n ajr n nj lartsi prej 4,115 metrash

Ai e gjeti aparatin, me xhamin e thyer, n majn e nj ndrtese rreth 1 km larg vendit ku u ul me parashut.

Joe Johnson, nj instruktor zhytjeje n ajr, tha se ai dhe disa miq t tij vshtruan nga godina dy katshe, ndrsa McKinney ngriti telefonin sipr koks s tij pasi e lokalizoi duke prdorur aplikacionin GPS t gjurmimit.

Ai nuk priste t bnte telefonata, por bri.

McKinney ndjeu telefonin t dridhej dhe nisi t qeshte.

T gjith po thoshin, Punon! Punon! tha ai pr miqt e tij, kur po e krkonin at.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi