Arrestohet Goran Hadzic

Shko posht

Super Arrestohet Goran Hadzic

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 20, 2011 9:28 pm


I akuzuari i Hags pr krime lufte, Goran Hadzic sht arrestuar pas shtat vjetsh n arrati, raporton agjencia Reuters.
Hadzic ka udhhequr trupat serbe n kohn e lufts n Kroaci. Tribunali i Hags e akuzon at pr vrasjen e qindra civilve kroat dhe pr dbim t dhunshm t rreth 28 mij kroatve dhe jo-serbve gjat lufts n Kroaci m 1991-1995, transmeton Rel.

Sipas mediave serbe, Hadzic sht kapur n afrsi t fshatit Krushedoll, pr t'u bartur m pas n qendrn e paraburgimit n Beograd.

Pas arrestimit t ish-komandantit t serbve t Bosnjs, Ratko Mladic, m 26 maj t ktij viti, Hadzi ishte i arratisuri i fundit serb, q nga Gjykata e Kombeve t Bashkuara akuzohet pr krime lufte.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi