Ashton: Ditė e rėndėsishme pėr Serbinė

Shko poshtė

Super Ashton: Ditė e rėndėsishme pėr Serbinė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 20, 2011 9:29 pm


Shefja pėr politikė tė jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka pėrgėzuar shtetin serb pėr arrestimin e tė akuzuarit pėr krime lufte nė Kroaci, gjeneralin serb, Goran Hadzic.
“E mirėpres arrestimin e sotėm tė Goran Hadzicit. Kjo ėshtė njė ditė e rėndėsishme pėr Qeverinė e Serbisė dhe pėr angazhimin personal tė presidentit Boris Tadic”, ka thėnė pos tjerash Ashton.

Hadzic akuzohet nga Tribunali i Hagės pėr krime lufte dhe krime kundėr njerėzimit nė Kroaci, nė periudhėn 1991-95.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi