Si t hiqet era e qeps

Shko posht

Super Si t hiqet era e qeps

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 21, 2011 5:32 am
Gatimi n prgjithsi paraqet nj knaqsi, megjithse ka momente kur kjo na vjen n maj t hunds - n situatat kur, ta zm, grijm qepn. Prve lotve, te qepa na pengon edhe era e saj q mbetet n duar edhe pasi ti lajm ato. Si ta heqim qafe at er?
Zgjidhja gjendet n lngun e limonit. Mjafton t fusni duart n lngun e limonit dhe duart do t ken er t kndshme e t freskt, sepse prbrsit e limonit neutralizojn ern e pakndshme t qeps.
Nj zgjidhje tjetr do t ishte uthulla e przier me uj, pastaj larja e duarve me uj, assesi t vakt, i cili hap poret, duke i mundsuar ers t futet edhe m thell n lkur. Po ashtu, mund t bni edhe nj przierje nga kripa e kuzhins dhe ujit, me t ciln do ti frkoni duart mir. Prve q do t neutralizoj ern, kjo przierje do t shrbej edhe si nj piling praktik pr duar.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi