Shtiret si avokat, dnohet me 2 vite burg

Shko posht

Super Shtiret si avokat, dnohet me 2 vite burg

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 21, 2011 5:38 amNj njeri nga Chicago, i cili trajtoi m shum se 60 raste ligjore ndrsa shtirej si nj avokat, u deklarua fajtor dhe u dnua me dy vite burg.

Tahir Malik, 47 vjear, u deklarua fajtor pr falsifikim dhe mishrim t nj avokati dhe u dnua me dy vite burgim.

Autoritetet than se Malik, i cili punoi n m shum se 60 raste duke prfshir edhe raste t vogla kriminale, u arrestua pasi disa nga "kolegt e tij" zbuluan se ai nuk ishte i licensuar pr ushtrimin e ligjit.

"Asnj nuk dyshoi pr vite pasi ai bri do gj si duhej - prve sigurimit t nj diplome" tha sherifi Tom Dart.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi