Si ti eliminojm njollat e gjakut?

Shko posht

Super Si ti eliminojm njollat e gjakut?

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 21, 2011 6:56 amNjollat e gjakut jan shum t pakndshme, mirpo nuk jan t paeliminueshme.
Sapo ta vreni njolln e gjakut, e para q duhet ta bni sht q ta njomni pak me sod uji dhe pastaj para larjes s rrobave trajtojeni me tretje t trash amidoni dhe uj.

Mundsia e dyt sht q njolln menjher ta njomni me uj t ftoht shum t kripur (jo me uj t ngroht, sepse uji i ngroht vetm sa e fikson m shum njolln), lajeni mir rrobn dhe pastaj gjurmt e tjera t gjakut frkoni me tretjen e ujit dhe t krips.

Njollat e thara nga gjaku nganjher mund ti eliminoni n at mnyr q ti frkoni leht me sfungjer, t cilin m par e keni njomur me shkumn e pasts s dhmbve. Ato njolla t mdha lrini q t njomen n tretjen e dy lugve amoniak, dy filxhan uj dhe disa pika hidrogjen peroksidi, pastaj lajeni rrobn me detergjent biologjik.

Nse kto veprime nuk tregojn sukses, ju preferojm q rrobn e br me njolla gjaku ta oni n pastrim kimik.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi