Binjaket siameze me njė zemėr tė vetme

Shko poshtė

Super Binjaket siameze me njė zemėr tė vetme

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 21, 2011 4:22 pm


Bolonjė - Lindja e binjakėve ėshtė dukuri shumė e rrallė nė botė, por rasti i regjistruar nė Bolonjė tė Italisė ėshtė edhe mė i rrallė.

Nė poliklinikėn e atjeshme Sant’Orsola Malpighi, njė grua ka lindur binjake siameze, por qė tė dyja bashkė kanė vetėm njė zemėr.

Mjekėt kanė ndėrhyrė me operacione tė vogla kirurgjike, pėr t’i dhėnė mundėsinė tė dy vajzave pėr tė rritur peshėn e tyre, e cila aktualisht ėshtė 3,5 kilogramė.

E gjithė kjo do tė rrisė mundėsinė pėr tė mbijetuar tė paktėn njėra prej tė dyjave dhe kjo pas operacionit tė ndarjes. Pėr fat tė keq, zemra nuk mund tė ndahet dhe duhet t’i takojė vetėm njėrės.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi