Dobi e pa pritur nga lėvorja e bananes

Shko poshtė

Super Dobi e pa pritur nga lėvorja e bananes

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 22, 2011 7:30 amLėvorja e bananes tashmė pėrdoret pėr lustrimin e kėpucėve dhe gjetheve tė bimėve shtėpiake. Mirėpo, shkencėtarėt kanė njė ide shumė mė tė mirė - lėvorja e copėtuar e bananes largon me sukses metalet e rėnda nga uji.
Kėrkimet e mėparshme kanė treguar se pėr pastrimin e ujit mund tė shėrbejnė materialet me prejardhje bimore. Kėshtu, pėr tė larguar metalet e rėnda nga uji, tė dobishėm janė treguar fijet e kokojės dhe luspat e kikirikėve.

Tė dhėnat e studimit tė ri kanė treguar se korja e copėtuar e bananes nė mėnyrė tė suksesshme largon metalet e rėnda nga uji.
Shkencėtarėt kanė arritur tė krijojnė njė aparat pėr pastrim me anė tė koreve tė copėtuara tė bananes, i cili mund tė pėrdoret 11 herė pa humbur aftėsitė pėr lidhjen e metaleve, dhe nė kėtė mėnyrė e pastron ujin nga kėto metale, por edhe nga materialet tjera.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi