Familja e Rugovės vendos pėr emrin e nipit

Shko poshtė

Super Familja e Rugovės vendos pėr emrin e nipit

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 22, 2011 7:56 amKanė mbetur edhe pak javė qė Blerina Kllokoqi, nusja e familjes sė presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugova, tė sjellė nė jetė fėmijėn e saj. Tashmė ėshtė bėrė e ditur se foshnja ėshtė e gjinisė mashkullore dhe pritet edhe pagėzimi i tij.
Sipas Blerinės, familja e Mendimit do ta zgjedhė emrin, ngase ajo kėtė herė u ka lėnė atyre nė dorė tė bėjnė pėrzgjedhjen e emrit tė djalit. “Kam vendosur qė djalin tim qė do ta sjell nė jetė brenda disa javėve ta emėrojnė familja e bashkėshortit tim, Mendimit. Familja e presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugovės, tani sė shpejti do tė ketė nipin e tyre dhe ia vlen tė vendosin pėr emėr”, ka thėnė ajo pėr “Zėri”.
Sipas Blerinės, pėr emrin ende nuk kanė vendosur, mirėpo pritet qė shumė shpejt tė merret vendimi. Edhe pse shtatzėnė Blerina nuk ka ndalur sė punuari. Ajo gjatė kėsaj kohe ka prezantuar revynė e saj tė modės “Madhėshtorja” nė Split tė Kroacisė, gjatė javės sė modės.
“Kemi qenė dyshja nga Prishtina unė dhe Flutura Dedinja qė kemi prezantuar koleksionet tona nė Split gjatė javės sė modės ‘Europe Future Fashion’. Prezantimi i veshjeve tė mia ėshtė pėrcjellė me muzikė shqiptare, respektivisht kėngėn e ‘Zambakut tė Prizrenit’”, shton ajo.
Blerina shpreson qė “Madhėshtoren” ta prezantojė edhe nė shumė vende tė tjera tė botės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi