Beatrix: Po pres njė ofertė tė mirė!

Shko poshtė

Super Beatrix: Po pres njė ofertė tė mirė!

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 23, 2011 9:03 amIntervistė me Beatrix Ramosajn, kėngėtare
E re nė moshė, por e suksesshme, Beatrix Ramosaj, kėngėtare nga Tirana, synon tė arrijė sukses ndėrkombėtar. E, pra, kėngėtarja e suksesshme, e mirėnjohur me hitet e saj tė muzikės sė lehtė dhe e pėlqyer po aq edhe pėr muzikėn nė pėrgjithėsi, Beatrix, flet pėr gazetėn “Bota sot”, duke ndarė me ne njė verė me punė, me koncerte tė shpeshta dhe njė befasi pėr publikun qė patjetėr do tė ketė sukses.
“Bota sot”: A mund ta fillojmė bisedėn pėr fėmijėrinė tuaj?
Beatrix Ramosaj: Kam lindur ne Groningen tė Holandes, mė 9.6.1994, kam jetuar atje pėr rreth 3 vjet, kam jetuar edhe nė Gjermani, 8 vitet e para tė shkollės i kam kryer nė Kosovė, aktualisht jetoj nė Tiranė.“Bota sot”: Cili do tė jetė projekti muzikor i radhės? Edhe pse tani keni dalė me projekt tė ri, kur mund tė presin “fansat” tuaj edhe diēka tjetėr?
Beatrix Ramosaj: Do t’ju befasoj te “Kėnga Magjike 2011”.
“Bota sot”: Cila ka qenė trokitja juaj e parė nė botėn e artit?
Beatrix Ramosaj: Hera e parė e daljes sime nė skenė ka qenė nė moshėn 6-vjeēare, nė njė shfaqje ku u paraqita si kėrcimtare.
“Bota sot”: A mund tė na tregoni diēka lidhur me karrierėn tuaj, sa pritni qė tė arrini nė karrierė meqė jeni e re ?
Beatrix Ramosaj: Brenda mundėsive tė mia kam arritur shumė deri mė sot, por si gjithė tė tjerėt sigurisht qė njė sukses ndėrkombėtar do tė ishte madhėshtor.“Bota sot”: Si e shihni tė ardhmen tuaj?
Beatrix Ramosaj: Besoj dhe shpresoj tė jetė e suksesshme dhe gjithmonė tė ngjitem sa mė lart nė art.
“Bota sot”: Sa e kishit tė vėshtirė ta gjeni vetėn nė tregun muzikor, qė ju mundėsua pas hapjes sė dyerve?
Beatrix Ramosaj: Sigurisht qė ka qenė e vėshtirė, por me ndihmėn e mamit mė ėshtė dukur fare e lehtė.
“Bota sot”: Ėshtė pėrfolur mjaft shpesh pėr mundėsinė e bashkėpunimit me kėngėtarė tė tjerė nga ana juaj. Sa e preferoni bashkėpunimin dhe a mund tė presim nė tė ardhmen e afėrt diēka tė tillė?
Beatrix Ramosaj: Pėrgjithėsisht synimi im ėshtė qė tė arrij gjithēka vetė, por njė bashkėpunim me njė kėngėtar-e tė famshėm dhe tė talentuar do tė ishte DIĒKA.
“Bota sot”: Sa keni pasur pėrkrahjen mediale, qoftė nė transmetim tė video-klipeve tuaja, po ashtu me intervista dhe ftesa pėr paraqitje tė tjera publike ?
Beatrix Ramosaj: I falėnderoj shumė mediet dhe televizionet qė mė kanė pėrkrahur mė shumė nga ē'e prisja. Ftesa kam pasur goxha, madje me e fundit ėshtė nė Mal tė Zi nė, datė 23 e 24 korrik nė “Club Ibiza”. Ju mirėpres.“Bota sot”: A mund tė na tregoni mėnyrėn tuaj aq tė suksesshme qė keni pėrdorur tė futeni edhe nė tregun muzikor nė Kosovė?
Beatrix Ramosaj: Miqėsia e mirė me artistėt nė Kosovė mė ka bėrė kaq tė suksesshme, siē e thoni edhe ju. Ē’ėshtė e vėrteta nuk kam qenė e pranishme nė publikun kosovar, pasi kam qenė shumė e angazhuar me arsimimin tim, por nė tė ardhmen do tė mundohem t'u pėrgjigjem tė gjitha ftesave nga shteti ynė i Kosovės.
“Bota sot”: Si e shihni vetėn nė tė ardhmen, si kėngėtare apo diēka tjetėr?
Beatrix Ramosaj: Gjithmonė kam dashur tė bėhem artiste nė kuptimin e plotė tė fjalės, pra tė kem bazament dhe pėr aktrim, pėr regji, pėr muzikė dhe pėr kėrcim. Por veten ende e shoh si kėngėtare e muzikės klasike dhe e muzikės sė lehtė.
“Bota sot”: Ēfarė do tė shtoni pėr fund, diēka qė ndoshta pa dashje harruam t’ju pyesim?
Beatrix Ramosaj: Kam dėshirė tė ndaj me ju njė sekret tė vogėl. Bėhet fjalė pėr vėllanė tim, Albanin, i cili gjithashtu ėshtė i talentuar nė botėn e artit. Do t’ju befasojmė me njė duet sė shpejti, pasi po bėj gjithēka pėr ta ndihmuar nė angazhimet e arsimimit muzikor. Ju falėnderoj pėr intervistėn dhe tė gjithė juve qe mė keni kushtuar vėmendje. `Love Beatrix!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi