Fёmijёt e Jolie-sё hanё insekte tё skuqura

Shko posht

Super Fёmijёt e Jolie-sё hanё insekte tё skuqura

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 23, 2011 10:16 am

Angelina Jolie ka dhёnё njё intervistё ku ka folur rreth Kamboxhias dhe dashurisё qё ka pёr kёtё vend.
Ajo ka zbuluar njё detaj shumё interesant pёr sa i pёrket fёmijёve tё saj.
Nё kёtё video ajo shpjegon se si i krijoi mundёsinё djalit tё saj tё adoptuar Maddox 9-vjear, qё tё provonte dika qё ishte pjesё e kulturёs sё vendlindjes sё tij: bulkthёt e skuqur. Nёse pёr shumёkush ngrёnia e insekteve ёshtё e papёlqyeshme, pёr fёmijёt e iftit me famё botёrore janё mё tё shijshmet.
Djemtё e mi i pёlqejnё shumё kёto insekte. shtё gjёja mё e preferuar e tyre. Kur nё fillim ja dhashё qё ti provonin, doja qё ata tё provonin dika nga kultura e kёtij vendi. Unё nuk kam dashur ti privoj pёr tё shijuar apo kuptuar dika rreth traditёs sё kёtij vendi
Por, kur djemtё e mi filluan qё ti merrnin kёto insekte nё pako dhe ti hanin sikur tё ishin patatina, pa pushim, fillova tё bёhesha merak! Nё kёtё mёnyrё, unё ja ndalova atyre qё tё hanin tё tilla nё shtёpi.
Kur Jolie shkoi nё Kamboxhia pёr tё xhiruar kёtё klip me Louis Vuitton, mёnyra e vetme pёr ti bёrё fёmijёt e saj qё ta ndiqnin me dёshirё, ishte qё tu nxirrte pёrpara inskete tё skuqur tё paketuar.
Kёto insekte janё vёrtetё tё mirё, kanё shijen e patateve tё skuqura.
Dhe ndёrsa aktorja me familjen e saj shkon qё tё provojё supёn me merimangё, thotё:
Kёtu duhet tё provosh do gjё qё gatuhet.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi