Trmet i fuqishm n Japoni

Shko posht

Super Trmet i fuqishm n Japoni

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 23, 2011 12:30 pm


Nj trmet i fuqishm ka goditur Japonin veri-lindore, rajonin e njjt q u shkatrrua nga trmeti masiv dhe cunami i muajit mars.
Nuk ka pasur njoftime t menjhershme pr t lnduar apo pr dmet materiale nga trmeti i sotm, dhe nuk sht lshuar as paralajmrimi pr cunami.

Trmeti kishte fuqin e 6.4 shkall t Rihterit, ndrsa qendra e tij, ishte 36 kilometra nn det, n Oqeanin Paqsor, 414 kilometra n veri-lindje t Tokios, n rajonin e njjt, ku m shum se 22 mij vet u mbytn apo u zhdukn pas trmetit dhe cunamit t 11 marsit.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Trmet i fuqishm n Japoni

Mesazh nga GentleMan prej Sat Jul 23, 2011 1:42 pm

don me shkatrru qit vend cunami-- gjynah

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi