Erdogan: Izraeli t krkoj falje

Shko posht

Super Erdogan: Izraeli t krkoj falje

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 23, 2011 3:27 pm


Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se sht e "pamendueshme" pr Ankaran pr t normalizuar marrdhniet me Izraelin deri sa t krkon falje pr sulmin e muajit maj 2010 n nj anije turke q ishte duke shkuar n Gaza.
Duke folur n nj takimi me ambasadort palestineze n Stamboll, Erdogan tha: "pr aq koh sa Izraeli nuk krkon falje pr Turqi, t paguaj kompensim pr familjet e viktimave dhe t heq bllokadn e saj n Rripin e Gazs, nj normalizim i marrdhnieve sht e pamendueshme.

Nnt aktivist turq u vran n nj sulm izraelit n anije vitit t kaluar.

Qeveria izraelite ka thn se ndjen "keqardhje" pr humbjen e jets s njerzve, por nuk do t krkoj falje ose t paguajn kompensim t drejtprdrejt.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi