Tri shenja se jeni nė punėn e gabuar

Shko poshtė

Super Tri shenja se jeni nė punėn e gabuar

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 24, 2011 8:58 am
Pak njerėz mund tė lavdėrohen se kėnaqen nė punėn ė tyre, e nėse jeni ndėr ata tė cilėt vijnė nė punė ēdo ditė pa kurrfarė elani tė punės, aty kaloni mė shumė se gjysmėn e ditės suaj e pėr kėtė arsye ndiheni shumė tė pafat, dhe nuk shihni pėrmirėsim nė njė tė ardhme tė afėrt - ndoshta vendi i punės nė tė cilin jeni nuk ėshtė edhe aq pėr ju!

1. Zgjimi nė mėngjes

Nėse zgjoheni me mendimin “edhe njė ditė e mbijetesės sė vėshtirė nė punė” dhe jeni vėrtet tė pakėnaqur, koha ėshtė qė tė ndryshoni diēka. Ndoshta edhe ndonjė punė e paguar mė pak ose jo aq e vlerėsueshme do t’ju ofrojė mė shumė kėnaqėsi se puna e tanishme. Prandaj, lėvizni dhe bėni diēka qė mėngjeset t’i keni mė tė lumtura.

2. Nuk mėsoni mė

E keni arritur kufirin ku mė nuk mund tė mėsoni asgjė nė punėn e tanishme. Nuk pėrparoni intelektualisht, ndėrsa puna e njėjtė po ju mbytė. Nė njė rast tė tillė, ndryshojeni sektorin brenda firmės, nėse pėr kėtė ekziston mundėsia, ose natyrisht ndėrrojeni punėn.

3. Pa shpresė

Nėse ndiheni se puna juaj nuk ka kurrfarė vlere dhe se me kėtė nuk bėni asgjė tė mirė pėr vetvete apo pėr shoqėrinė, ndoshta puna e tanishme nuk ėshtė zgjidhja e vėrtetė pėr ju. Gjatė jetės suaj sigurisht qė doni tė ndiheni tė vlefshėm dhe tė dobishėm, prandaj zgjidhni punėn e cila ėshtė nė pėrputhje me kėtė, ku mundėsitė tuaja mund tė vijnė nė shprehje._________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi