Meda thyen rekorde edhe kėtė vit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Meda thyen rekorde edhe kėtė vit

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 24, 2011 2:29 pm- Kėngėtari i shumėkėrkuar Mehedin Pėrgjegjaj Meda ėshtė duke korrur suksese tė mėdha nė koncerte e mbrėmje muzikore. Ai sapo ėshtė kthyer nga Ulqini ku ka pasur mbi 10 koncerte nė tė cilat thotė se ėshtė ndjerė mjaftė i kėnaqur.

“Kėtė sezon vere jam shumė i ngarkuar me koncerte e mbrėmje muzikore, sapo jam kthyer nga bregdeti i Ulqinit ku kam kaluar shumė mirė me adhuruesit e mi”, ka thėnė ai pėr “Zėri”.

Albumi qė lansoi gjatė kėtij muaji Medės i solli shumė sukses. Ai vazhdon tė kėrkohet edhe nė shumė vende jashtė Kosovės, nė tė cilat koncerte thotė se po interpreton kėngėt e reja tė albumit. Me gjithė angazhimet muzikore Meda nuk lė anash as hobin e tij ndaj sportit. Ai vazhdon ta drejtojė klubin futbollistik “Hajvalia”.

Mijėra eurot qė i fiton duke kėnduar, mes tjerash ai po i investon edhe nė sport. “Jam drejtor i klubit futbollistik ‘Hajvalia’ dhe bashkė me shokun tim Ragipin vazhdojmė ta mbajmė kėtė ekip”, thotė ai. Krahas punės dhe angazhimeve tė mėdha nė profesion, Meda ka menduar tė bėjė edhe pak pushim.

Me datėn 21 gusht ai do tė udhėtojė drejt bregdetit tė Turqisė pėr t’i kaluar disa ditė pushimi. “Nga puna e madhe qė kam, mė nevojitet edhe pushimi. Kemi vendosur bashkė me bashkėshorten dhe djalin tim Aldianin t’i bėjmė disa ditė pushim nė Turqi”, ka pėrfunduar ai.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi