Kafshėt shtėpiake janė tė mira pėr shėndetin mendor

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kafshėt shtėpiake janė tė mira pėr shėndetin mendor

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 24, 2011 2:57 pmHulumtimet nga psikologėt nė Miamy University dhe St.Louis University tregojnė se tė mbash njė kafshė shtėpiake ėshtė e mirė pėr shėndetin e njeriut, si dhe pėr lumturinė.

"Edhe pse ka prova se kafshėt ndihmojnė njerėzit tė pėrballen me gjėndje stresuese tė jetės, pak dihet nė pėrfitimet e mirėqėnies pėr njerėzit e zakonshėm" tha njė nga studiuesit.

Sipas zbulimeve tė hulumtuesve, pronarėt e kafshėve janė mė pak tė vetmuar, kanė mė shumė vetėbesim dhe kanė mė pak frikė tė afrohen me njerėzit e tjerė.

Dhe me sa duket lloji i kafshės nuk ka rėndėsi.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi