Norvegji, Breivik pranon prgjegjsin pr vrasjet

Shko posht

Super Norvegji, Breivik pranon prgjegjsin pr vrasjet

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jul 24, 2011 6:19 pm


Anders Behring Breivik, i dyshuari pr kryerjen e sulmeve n Norvegji, e ka pranuar prgjegjsin pr vrasjet, ka njoftuar avokati i tij, por n ka dhn detaje pr motivet e mundshme q mund ta ken uar klientin e tij n shkaktimin e dhuns.
Avokati ka thn se Breivik e di q veprimet ishin barbare, porse n kokn e tij ato ishin t nevojshme.

32-vjeari Breivik sht arrestuar t premten si i dyshuar se ka qlluar pr vdekje t paktn 85 persona, si dhe si prgjegjs pr shprthimin n ndrtesat e qeveris n Oslo, ku humbn jetn 7 persona.

Ai sht prshkruar si fundamentalist i krishter i krahut t djatht, me pikpamje antimyslimane.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi