Nuk ka rrezik nga ekstremistėt e djathtė?

Shko poshtė

Super Nuk ka rrezik nga ekstremistėt e djathtė?

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jul 24, 2011 6:20 pm


Kryeministri i Norvegjisė, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se nė vendin e tij nuk ka probleme me ekstremistėt e djathtė, ndėrsa ka shtuar se shumė shpejtė do tė arrihen pėrfundime mbi motivin e sulmit.
“Nė krahasim me vendet e tjera unė nuk mund tė them se kemi problem me ekstremistėt e krahut tė djathtė nė Norvegji. Por kemi disa grupe, tė cilėt i kemi ndjekur edhe mė parė, dhe policia jonė ka dijeni pėr grupe tė tilla Norvegji”, ka thėnė ai.

Kryeministri Stoltenberg ka thėnė mė tej se vendi ėshtė i bashkuar nė kėtė tragjedi.

"Norvegjia ėshtė vend i vogėl, por jemi krenar, dhe jemi tė afėrt me njėri-tjetrin sidomos nė ngjarje tė tilla. Mendoj se tė gjithė norvegjezėt ndjehen shumė pranė viktimave tė dhunės nė Oslo dhe tė rinjve nė kampin e ishullit", ka shtuar ai.

Ndėrkohė, Ministri i Brendshėm gjerman, Hans-Peter Friedrich, ka thėnė po ashtu se nuk ka rrezik pėr sulme terroriste tė menjėhershme tė ekstremistėve tė djathtė.

“Dėshmi pėr aktivitete terroriste tė krahut tė djathtė aktualisht nuk ka. Por veprimet e urryera nė Norvegji dėshmojnė pėrsėri se rreziqe tė tilla nga individė fanatikė mund tė dalin”, ėshtė shprehur Friedrich.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi