Mariza Ikonomi, n Franc pr master

Shko posht

Super Mariza Ikonomi, n Franc pr master

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 24, 2011 6:21 pm
Pushimet n Nic (Franc) t kngtares me zrin e veant, Mariza Ikonomi, kan rezultuar edhe me nj fat t madh profesional. Ndrsa artistja gjendej n nj prej qyteteve m t bukura t Francs, ajo ka msuar pr konkurrimin q bhej n nj universitet aty pr studimet master.

Nuk e ka zgjatur dhe sht paraqitur pr t konkurruar. Pasi ka dhn provimet n muzik klasike dhe Jazz, ajo ka ezauruar ditt e mbetura n Nic dhe sht kthyer n Tiran, ku para pak ditsh ka msuar se ka fituar studimet master pr muzik klasike n vendin e artit, shkruan express.

Studimet do t jen dyvjeare dhe do ta largojn Marizn pak nga Tirana, por do t jen nj der e re pr t eksploruar muzikn e saj edhe jasht Shqipris! Se si do ta shfrytzoj kt mundsi Mariza mbetet t shihet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi