Kajro, qindra tė lėnduar

Shko poshtė

Super Kajro, qindra tė lėnduar

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jul 24, 2011 6:21 pm


Mė shumė se 230 njerėz kanė mbetur tė lėnduar si pasojė e pėrleshjeve ndėrmjet aktivistėve prodemokratikė dhe mbėshtetėsve tė regjimit ushtarak tė Egjiptit.
Sipas njoftimeve, dhuna kishte shpėrthyer kur rreth 10.000 protestuesit e tubuar bėnė pėrpjekje pėr tė marshuar drejt Ministrisė sė Mbrojtjes nė Kajro, duke pėrsėritur kėrkesat pėr pėrshpejtim tė reformave dhe tranzicionit demokratik.

Ndėrkaq, trupat ushtarake kanė pėrdorur bomba zjarri dhe armė tė tjera pėr tė shpėrndarė protestuesit. Marshi pėrkoi me pėrvjetorin e 59-tė tė grusht-shtetit ushtarak tė Egjiptit, i cili pėrmbysi monarkinė dhe solli drejtues ushtarakė nė pushtet.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi